Inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu

Przyczyny i podłoże schorzenia

Nietrzymanie moczu? Co to jest?

Kiedy przypadkowo nastąpi utrata moczu z pęcherza w sposób niekontrolowany, to wówczas mówimy o nietrzymaniu moczu. Nietrzymanie moczu nie jest samodzielną chorobą i może mieć bardzo różne przyczyny.Prawidłowa diagnoza jest ważna w celu podjęcia odpowiednich działań terapeutycznych.

 

Złożone przyczyny

Potencjalnych przyczyn nietrzymania moczu może być wiele, przykładem może być nadmierne rozciągnięcie mięśni spowodowane ciężkim porodem. W przypadku mężczyzn może to być zabieg prostaty, inne to zaburzenia układu nerwowego, spowodowane urazem rdzenia kręgowego i stwardnieniem rozsianym. W zależności od przyczyn występuje wiele rodzajów nietrzymania moczu. Począwszy od utraty kilku kropel moczu aż do całkowitego opróżnienia pęcherza.

 

Właściwa pielęgnacja

Nietrzymanie moczu to uciążliwy stan, który może mieć również konsekwencje dla zdrowia Twojej skóry. Z jednej strony zwiększa się ryzyko infekcji dróg moczowych, zaś z drugiej cierpi płaszcz ochronny skóry o kwaśnym odczynie. Niezwykle ważna jest profesjonalna i staranna pielęgnacja skóry, a tym samym wykorzystywanie do tego celu odpowiednich produktów. Takim rozwiązaniem jest Menalind professional firmy HARTMANN, który oferuje profesjonalne oczyszczanie, pielęgnację oraz ochronę narażonych na uszkodzenia, stany zapalne partii skóry. Zasięgnij porady farmaceuty lub wykwalifikowanego specjalisty sprzedaży w sklepach medycznych. Możesz również odwiedzić nasz katalog produktów dostępny na stronie internetowej (www.katalog-hartmann.pl), gdzie znajdziesz potrzebne informacje na temat specjalistycznej linii kosmetyków. 

 

W celu uzyskania komleksowych informacji na temat właściwej higieny osób z problemem nietrzymania moczu zamów bezpłatną broszurę Hartmann INCO System.